VİNİL PLAK Türkiye Rock Tarihi
TAŞ PLAK ÇAĞI '20-'61 VİNİL PLAK ÇAĞI '62-'80 KASET ÇAĞI '81-'91 CD ÇAĞI '92-'05 İNDİRME ÇAĞI '05-...
 • Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması

  HürriyetAltın Mikrofon Yarışması’nın gördüğü ilgi üzerine, Milliyet Gazetesi 1967' “Liseler Arası Müzik Yarışması”nı düzenlemeye başladı. Bu yarışma da 1970 yılına kadar ses getirdi ve bir çok ismi müzik dünyamıza kazandırdı. İlk yıllarındaki kadar popüler olmasa da bu yarışma 1990 yılına kadar sürdü. 1967-1968-1969 ve 1970 yıllarında derece alan okullara 45’lik plaklar basılmıştır.

 • Büyük buluşma

  1971'de Erkin Koray ve John Lennon buluşması Cannes Film Festivali’nde gerçekleşmiştir. Buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan gazeteci Arda Uskan olmuştur. Bu buluşmada Erkin Koray, John Lennon'a, Lennon'un akustik gitarıyla “Mesafeler” şarkısını söylemilştir.

 • Sahnede "Saç" var

  Dünyanın en ünlü rock müzikali Hair 1971 yılında, Gülriz Sururi ve Engin Cezzar tarafından ülkemizde sahneye konulmuştur. Bu müzikalde 33 kişi sahne almıştır. Oyuncular arasında Füsun Önal, Neco (Nejat Özyılmaz), Hüseyin Kutman ve Dağhan Baydur gibi isimler yer almıştır. Müzik direktörlüğünü Emin Fındıkoğlu üstlenmiştir.

 • Yerli hippiler

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

B' DE BÖYLE BAK