• 13
    • 7
    • 5
    • 4
    • 1
    • 0

Hepimiz günün birinde yüreğimizi delip geçecek bir aşkla tanışmak isteriz.

Bir gün, o çok istediğimiz, hep hayalini kurduğumuz aşk elimizden tutuverir. Belki yağmurlu bir gündür. Hiçbir adrese çıkmayan sokaklarda bir aşağı bir yukarı yürürüz. Bir de bakarız ki, “iç çamaşırımıza kadar ıslanmışız”. Hiç umursamayız. Aşk içimize işlemiş, bizi ısıtmaktadır.

Belki güneşli, pırıl pırıl bir gündür. Masmavi bir gökyüzünde bembeyaz, minicik bir kelebek uçup durmaktadır. Nicedir ayrı kaldığımız doğaya, unutulmuş güzelliklere götürür bizi. Aşk bu kez bir kelebeğin kanat çırpışındadır.

Aşk bazen acıtır. Gururumuz yerin dibine yuvarlanır. Yorulsak da vazgeçmeyiz. “Olsun, gittiği yere kadar” diye mırıldanırız. Öyle ya, “Aşk Böyleymiş Meğer”... Ve ilk kez anlarız ki, “Aşk, bir kelebek ömrü gibidir, kısacık ama alabildiğine yoğun yaşanan”

İnsanız. Elbette hata yaparız. Önemli olan, yaptığımız hatayı anlamaktır. Anlarız. Yüreğimizin ta içinden “Özür dilerim” deriz. “Nasıl üzmüşüm seni, nasıl kırmışım kalbini” diye hayıflanırız.

Özrümüz kabul edilir. Gelir. Tüm gemileri yakarak gelir. “Hoş Geldin” deriz. “Aramıza Sen de Hoş Geldin”… Aşk bu kez tüm insanlığa, barışa ve sevgiye bir davettir.

Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve (Timsah) Hakan Çağlar’dan oluşan müzik grubu“FLÖRT” ün yeni albümü “Aşk Böyleymiş Meğer” de, aşk ve aşkın bıraktığı etkiler böyle anlatılıyor işte…

FLÖRT dinlemek kaçamak bir bakışla, öylesineymiş gibi söylenen bir sözle, arkanızdan gelene kapıyı tutmakla başlayacak kadar basit ve yalın, ama bir o kadar derindir.

FLÖRT müziği, dijital teknolojinin alabildiğine yayıldığı günümüzde, analog kaydın sıcaklığını bize ulaştıran, kulağımızın pasını silen nadir deneyimlerden biridir.

Grup geçen yıllarda “Flört”, “Cemiyette Pişiyoruz”, “Demli”, “Anadolu Beat” ve “Hücum Kayıtlar” gibi unutulmaz albümlere imza attı. Şimdi de “Aşk Böyleymiş Meğer” ile diskografisinde yepyeni bir sayfa açıyor. Grubun uzun yıllardır dostu ve ustası Fuat Güner isealbümde prodüktör kimliğiyle yer alıyorKurulduğu dönemki kadrosuna kavuşan ve bu gücü Fuat Güner’le perçinleyen FLÖRT, hala genç ve hala tutkulu.

Albüm, 26 Mayıs’ta Pasaj Müzik etiketiyle, CD formatında raflarda yerini alıyor. Dinleyelim ve bakalım, biz de “Aşk Böyleymiş Meğer” diyecek miyiz…

                                                                                                                                                                                                                                Flört

Okumaya devam edin
Yorumlar (0)
Yorumunuz maksimum 180 karakter içerebilir.
Daha fazla karakterde yorum yazmak için Giriş yapabilirsiniz yada Üye olabilirsiniz