• 13
    • 7
    • 5
    • 4
    • 1
    • 0

İNSAN SEVİNÇTEN ÖLÜR MÜ?

Sevgili Asım Can, bu gün saat tam 13:45’de aradı beni. Blues Hall of Fame’den kendilerine ulaştıklarını, video kayıtlarını izlediklerini ve bu çalışmalarını ödüllendirmek istediklerini belirtmişler. Bunları anlatırken sesi titriyordu. Dünyanın öbür ucundan kendisinin takdir edildiğini, keşke burada da bu tip çabalar böyle onore edilse dedi.

 Şakalaştık; “Abicim biliyorsun buralarda da Selda’yı bilen biliyordu. Bak yurtdışında birkaç popüler festivale çıktı ve geniş bir genç dinleyici kitlesi artık Selda’yı biliyor”. Fıtratımız böyle” dedim. Gülüştük ve bana konuyla ilgili bir bülten hazırladıklarını, bir saat içinde göndereceğini söyledi. Benden bu bülteni gönderebileceği birkaç müzik yazarının adını da kendisine yazıp atmamı bekledi.

Ölümünden dakikalar önceki son konuşmamız buydu. 1 saat sonra gelecek mailini beklerken, kara haber telefonla geldi. Türkiye Rock Tarihi sitemizden Volkan Gülçek aradı. “Güven Asım Can Gündüz…” dediğinde sözünü kesip “Tamam üstad. Aradı, aradı… Mailini bekliyorum. Birazdan “Asım Can, Blues Hall of Fame’de” şeklinde haberi yaparız” dedim. “Güven. Asım Can Gündüz ölmüş” dediğinde inanamadım.

Bu sempatik, usta ve unutulmaz gitaristten daha burada çok söz edeceğiz. Sevenlerine bir teselli olarak şunu söyleyebilirim. Geride kanından çok değerli bir yeteneği, oğlu Evrencan’ı bıraktı. Kısa süre sonra adını yıldızlar arasında göreceğiz. “Boynuz kulağı geçecek” dediğimde, “Geçti bile eşoğlueşek” demişti. Gözünüzü Evrencan’dan ayırmayın.

Daha 3 gün önce de Twitter’da bulduğum eski bir klip için teşekkür etmişti. Arşivden bazı sürprizlerin daha geleceği belirtmiştim. “Bunların her biri bir mücevher” dediği o kayıtların tümünü ne yazık ki göremedi. Bunlar arasında en önemlisi ilk albümünden “Kompleksini Yiyim”i adlı klibiydi. Özel televizyonların yayına başladığı günlerde çok konuşulan ve uzun yıllardır kayıp olan klibi şimdi karşınızda

Seni çok özleyeceğiz Asım Can. Büyüksün.

Güven Erkin Erkal

Okumaya devam edin
Yorumlar (0)
Yorumunuz maksimum 180 karakter içerebilir.
Daha fazla karakterde yorum yazmak için Giriş yapabilirsiniz yada Üye olabilirsiniz