• 13
    • 7
    • 5
    • 4
    • 1
    • 0

Kent Ozanları 90’lı yıllarda Eko TV’de yayınlanan bir müzik programıydı. Moğollar, Mavi Işıklar ve Erkin Koray gibi ustalar, Bulutsuzluk Özlemi, Kramp ve Asım Can Gündüz gibi günün popüler grupları, Grizu, Mor ve Ötesi, Nekropsi ve Yavuz Çetin gibi yeni çıkış yapmış olan birçok isim bu programda canlı performanslar sundu. Hatta aynı isimle zamanın kent ozanlarını buluşturan bir albüm de çıkmıştı.

 

Program, yerli rock müziğin patlama yaptığı günlerde başlamıştı. Yayınlandığı kanal, ülkenin en uzak köşelerine kadar ulaşabiliyordu. Bu da dönemin kendini ifade etmek isteyen müzisyenlerini, farklı bir müzik keşfetmek isteyen dinleyicilerle buluşturdu. Programı hazırlayıp sunan Güven Erkin Erkal, çeşitli ekipler ve farklı programlarla bu buluşmaları günümüze dek sürdürdü. Kent Ozanları ise hem programdan gelip geçmiş müzisyenler hem de izleyiciler için ayrı bir yere sahip oldu.

 

O günlerde ekranları başında Kent Ozanları’nı izleyen genç müzik severler arasından, günümüzde çalışmalarıyla tanınan yeni müzisyenler çıktı. Şimdi yeni kent ozanlarıyla tanışmak, eski dostlarla da buluşup sohbet etmek istiyoruz. Şimdi yeni şeyler söylemek istiyoruz.

 

2016 yılından bu yana Türkiye Rock Tarihi adlı siteden ve bu sitenin Youtube hesabından, arşiv ağırlıklı bir içerik üretilmekteydi. Şimdi Kent Ozanları bu mecra üzerinden tekrar yayına başlıyor. Kaotik bir ortamda, periyodu belirsiz bir fanzin gibi başlıyoruz. Ama arayı çok açmayacak, devam edebilirsek kısa aralıklarla düzenli biçimde buluşmaya çalışacağız.

 

www.turkiyerocktarihi.com

youtube/turkiyerocktarihi

 

Sert kalın. Taviz vermeyin 

Okumaya devam edin
Yorumlar (0)
Yorumunuz maksimum 180 karakter içerebilir.
Daha fazla karakterde yorum yazmak için Giriş yapabilirsiniz yada Üye olabilirsiniz