• 13
    • 7
    • 5
    • 4
    • 1
    • 0

Evde geçirmeye hazırlandığımız karlı bir hafta sonundayız. Ne olup bitiyor diye bakındığımız “zaman akışı”nda iki ilginç haber peş peşe geliyor. Kerim Çaplı’nın oğlu Ahmet Çaplı ve Orhan Atasoy’un kızı Melodi Atasoy aynı gün içinde yeni kayıt ve kliplerini dinleyicilere sundu.

Her iki genç sanatçı da uzun zamandır hazırlık içinde olsa da “tamam oldu” demek için acele etmedi. İkisi de gerideki “cover” denemeler dışında, bu ilk ciddi cıkışlarını, belli bir olgunluk noktasına geldikten sonra sunmuş.

Habere konu fotoğraf, 12 Mart 2019’da Kadıköy, Dorock XL’da çekilmişti. Arpej Müzik tarafından çıkan Kerim Çaplı plağının lansmanındaydık. Kuliste 3 değerli evlat yan yana gelmişti. Ahmet Çaplı, Melodi Atasoy ve Yavuzcan Çetin. Fotoğrafı çekerken arkada duran İzzet Öz eğilip kulağıma; “Şu üç çocuk da babadan yana çok şanssızlar be” demişti.

O günün üstünden yaklaşık 2 yıl geçmişken bu iki şarkı ve klibin gelmesi sevindirdi. Her üç evlat da babalarının izinde, sahnelerde yükselecekleri günler için çalışıyordu. Aslında Yavuzcan Çetin aralarında bu çalışmalara en erken başlayan oldu. Sahne deneyimi çok daha fazla ve onun da tamamlanmış bazı kayıtları var. Koşullar biraz daha elverişli olsaydı belki onun da kayıdı bu sırada çıkacaktı. Ama eli kulağındadır artık. O da çok bekletmeyecek gibi.

Akın Eldes, Asım Can Gündüz, Cenk Eroğlu, Cenk Ünnü ve daha bir çok ismin evlatlarıyla yeni bir liste uzamaya başladı. Kimisini daha pusetlerde ya da parklarda koştururken görenler şimdi onları sahnelerde görüyor. Şimdi onların zamanı.

Konu nerelere geldi. Şimdi Melodi Atasoy ve Ahmet Çaplı’nın yeni kayıtlarına kulak verelim. Her iki şarkıda da söz ve müzikler, artık bu büyümüş çocuklara ait.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iKBE3u7xBbI

https://www.youtube.com/watch?v=Vg9rKTsHCTM

Okumaya devam edin
Yorumlar (0)
Yorumunuz maksimum 180 karakter içerebilir.
Daha fazla karakterde yorum yazmak için Giriş yapabilirsiniz yada Üye olabilirsiniz